Hájíme zájmy technických profesí a produkčních v živé kultuře
Chceš být členem? Napiš nám
Nejnovější vydání Divadelních novin přineslo rozhovor s Dagamar Kantorkovou, zakladatelkou Platformy ART GATE o technických profesích v živém umění. Jaké jsou cíle Platformy, co trápí obor techniků a produkčních, a co bude Platforma dělat pro zlepšení situace, se dozvíte v rozhovoru.
Aktuálně ladíme termíny a místa konání technických workshopů z oblastí světla, zvuku a videa. Vydržte, termíny vyhlásíme koncem května. Sledujte naše webové stránky a Facebook ART GATE behind the scenes. Těšíme se na Vás.
Produkční skupina ART GATE behind the scenes vydala publikaci Technické dovednosti: SVĚTLO a ZVUK. Publikace shrnuje základní praktické know-how a vědomosti našich kmenových lektorů – Petra Voříška v oblasti světla a Jana Dubna v oblasti zvuku. Reaguje tak i na fakt, že dostupné oborové literatury, zaměřené ryze technicky, je v češtině stále nedostatek. Tímto počinem se snažíme přispět ke vzdělávání technického personálu, především v oblasti základních znalostí zvuku a světla. Publikace vznikla za podpory MK ČR a Magistrátu hlavního města Praha.
Publikaci si můžete přečíst na tomto odkaze:
https://issuu.com/art-gate/docs/technick_dovednosti_-_sv_tlo_a_zvuk
Na konci roku 2021 jsme se stali členy českého střediska ITI - zastřešující platformy českých scénických umění. Náš hlas zde za Platformu ART GATE prosazuje zájmy technických profesí a produkčních v živé kultuře. Díky tomuto členství můžeme přispět do diskuze při jednání s Ministerstvem kultury ČR a dalším státními organizacemi.
V pondělí 8. 11. 2021 byla v Paláci Akropolis v Praze oficiálně představena nová nezávislá Platforma ART GATE na podporu technických pracovníků a produkčních v živé kultuře. Moderátorem akce byl Mario Kubaš. Platformu založila produkční skupina ART GATE, která se tímto krokem snaží reagovat na aktuální situaci v oboru technických profesionálů a produkčních v živé kultuře. Součástí akce byla premiéra videa, která přibližuje práci a důležitost technických profesí a produkčních široké veřejnosti i státním subjektům a propaguje je s mottem Ti, co „nejsou“ vidět.
Jsi zvukař, osvětlovač, bedňák, kulisák, produkční nebo pracuješ v jiné technické profesi, která pomáhá živé kultuře? Myslíš, si, že tvůj obor je neprávem neviditelný? Chceš to změnit?
Pošli nám svoji fotku v práci a staneš se součástí PROMO VIDEA, které bude propagovat práci techniků a produkčních v živé kultuře směrem k veřejnosti i státním institucím.