Sčítání techniků - odkaz

Workshopy

Řekli o nás

Tomáš Münster

Kurz technických dovedností mohu vřele doporučit. Profesionální lektoři provádí základními znalostmi z oblasti světla a zvuku zábavnou formou tak, že látka vskutku baví a co víc, lehce se vstřebá a poté i uplatní. Lektoři krásně uplatňují heslo „škola hrou“.

Burian Vít Trčka

Na workshopy ART GATE chodím velmi rád. Vedou je na slovo vzatí odborníci s roky zkušeností a chutí vysvětlovat naprosté základy i pokročilé techniky. Lektoři jsou zároveň nesmírní sympaťáci, takže příjemná atmosféra je vždy samozřejmostí.

Karel Civín

Na kurzu ART GATE o zvuku jsem získal informace, ověřil jsem si, že něco dělám dobře a zjistil jsem, co dělám blbě a hlavně jak to dělat správně. Je skvělé kouknout se pod ruce někomu jako je Honza Duben!

Aktuality

ART GATE MASTERCLASS: SHANNON HARVEY (USA)


Produkční skupina ART GATE behind the scenes uspořádala MASTERCLASS worskhop se špičkou světové vizuální produkce Shannonem Hareveyem, jedné z klíčových osobností světové vizuální produkce a lektorem na Backstage Academy v Anglii.

Workshop volně navázal na úspěšný masterclass kurz, který ART GATE pořádal v roce 2017. Obsahem workshopu byly 3D pracovní postupy v reálném čase, teorie, 3D kompozice, animace a prostorové integrace.

Stream z networkingového setkání s techniky a produkčními


Záznam ze setkání, které proběhlo 21. listopadu 2022 v CAMP Praha můžete sledovat zde. Hlavními tématy setkání bylo oficiální představení online sčítání techniků a produkčních, které aktuálně probíhá a Status umělce. Tato nová legislativa by měla v budoucnu narovnat pracovně-právní a sociální pozici uměleckých profesí.

Produkční skupina ART GATE zahájila s techniky diskuzi o Statusu umělce


V pondělí 21. listopadu Produkční skupina ART GATE z. s. uspořádala networkingové setkání techniků a produkčních v živé kultuře. Akce se konala na půdě CAMP: Centrum architektury a městského plánování. Hlavními tématy setkání bylo oficiální představení online sčítání techniků a produkčních, které aktuálně probíhá a Status umělce. Tato nová legislativa by měla v budoucnu narovnat pracovně-právní a sociální pozici uměleckých profesí.

Produkční skupina ART GATE spustila on-line sčítání techniků a produkčních


Ve středu 21. září Produkční skupina ART GATE spustila on-line sčítání technických profesí a produkčních v živé kultuře. Cílem sčítání je zmapovat tento segment pracovníků a následně s daty pracovat při plánování podpůrných programů. On-line sčítání potrvá do konce listopadu 2022. Poté bude probíhat vyhodnocení dat. Sčítání techniků a produkčních je součástí projektu Podpora výzkumných projektů k problematice Status umělce a internacionalizace, který pro Ministerstvo kultury ČR realizuje Produkční skupina ART GATE z.s.

Rozhovor s Dagmar Kantorkovou o technických profesích v živém umění


Nejnovější vydání Divadelních novin přineslo rozhovor s Dagamar Kantorkovou, zakladatelkou Platformy ART GATE o technických profesích v živém umění. Jaké jsou cíle Platformy, co trápí obor techniků a produkčních, a co bude Platforma dělat pro zlepšení situace, se dozvíte v rozhovoru.

Nová publikace Technické dovednosti: SVĚTLO A ZVUK z dílny ART GATE


Produkční skupina ART GATE behind the scenes vydala publikaci Technické dovednosti: SVĚTLO a ZVUK. Publikace shrnuje základní praktické know-how a vědomosti našich kmenových lektorů – Petra Voříška v oblasti světla a Jana Dubna v oblasti zvuku. Reaguje tak i na fakt, že dostupné oborové literatury, zaměřené ryze technicky, je v češtině stále nedostatek. Tímto počinem se snažíme přispět ke vzdělávání technického personálu, především v oblasti základních znalostí zvuku a světla. Publikace vznikla za podpory MK ČR a Magistrátu hlavního města Praha.


Publikaci si můžete přečíst zde.