Kick-off Platformy Art Gate na podporu technických profesí a produkčních v kultuře v Paláci Akropolis


V pondělí 8. 11. 2021 od 17 hodin bude v Paláci Akropolis v Praze oficiálně představena nová nezávislá Platforma ART GATE na podporu technických pracovníků a produkčních v živé kultuře. Moderátorem akce bude Mario Kubaš.

Promo video na podporu technických profesí a produkčních: staň se součástí


Jsi zvukař, osvětlovač, bedňák, kulisák, produkční nebo pracuješ v jiné technické profesi, která pomáhá živé kultuře? Myslíš, si, že tvůj obor je neprávem neviditelný? Chceš to změnit?
Pošli nám svoji fotku v práci a staneš se součástí PROMO VIDEA, které bude propagovat práci techniků a produkčních v živé kultuře směrem k veřejnosti i státním institucím.

Rozhovor s Dagmar Kantorkovou o technických profesích v živém umění


Nejnovější vydání Divadelních novin přineslo rozhovor s Dagamar Kantorkovou, zakladatelkou Platformy ART GATE o technických profesích v živém umění. Jaké jsou cíle Platformy, co trápí obor techniků a produkčních, a co bude Platforma dělat pro zlepšení situace, se dozvíte v rozhovoru.

Produkční skupina ART GATE spustila on-line sčítání techniků a produkčních


Ve středu 21. září Produkční skupina ART GATE spustila on-line sčítání technických profesí a produkčních v živé kultuře. Cílem sčítání je zmapovat tento segment pracovníků a následně s daty pracovat při plánování podpůrných programů. On-line sčítání potrvá do konce listopadu 2022. Poté bude probíhat vyhodnocení dat. Sčítání techniků a produkčních je součástí projektu Podpora výzkumných projektů k problematice Status umělce a internacionalizace, který pro Ministerstvo kultury ČR realizuje Produkční skupina ART GATE z.s.

Produkční skupina ART GATE zahájila s techniky diskuzi o Statusu umělce


V pondělí 21. listopadu Produkční skupina ART GATE z. s. uspořádala networkingové setkání techniků a produkčních v živé kultuře. Akce se konala na půdě CAMP: Centrum architektury a městského plánování. Hlavními tématy setkání bylo oficiální představení online sčítání techniků a produkčních, které aktuálně probíhá a Status umělce. Tato nová legislativa by měla v budoucnu narovnat pracovně-právní a sociální pozici uměleckých profesí.

Stream z networkingového setkání s techniky a produkčními


Záznam ze setkání, které proběhlo 21. listopadu 2022 v CAMP Praha můžete sledovat zde. Hlavními tématy setkání bylo oficiální představení online sčítání techniků a produkčních, které aktuálně probíhá a Status umělce. Tato nová legislativa by měla v budoucnu narovnat pracovně-právní a sociální pozici uměleckých profesí.

Diskuse Technik a produkční v kultuře - ohrožený druh? / VOL. 1


Zajímá vás, jak se žije technikům a produkčním v Čechách? Záznam z červnové z diskuze, kterou pro vás připravila Produkční skupina ART GATE 8.6. v Divadle Archa naleznete zde.

Stream záznam z říjnové panelové diskuze techniků a produkčních


Druhé setkání techniků a produkčních Technik a produkční v kultuře - ohrožený druh! / Vol. 2 proběhlo v Divadle Archa 5.10., stream stahujte zde.

Stát naše aktivity likviduje, ale na podporu nedosáhneme.


Sektor nepřežije, varují techničtí pracovníci a produkční v kultuře.

Produkční skupina ART GATE zakládá Platformu ART GATE na podporu technických profesí a produkčních v živé kultuřeV pondělí 8. 11. 2021 byla v Paláci Akropolis v Praze oficiálně představena nová nezávislá Platforma ART GATE na podporu technických pracovníků a produkčních v živé kultuře. Moderátorem akce byl Mario Kubaš. Platformu založila produkční skupina ART GATE, která se tímto krokem snaží reagovat na aktuální situaci v oboru technických profesionálů a produkčních v živé kultuře. Součástí akce byla premiéra videa, která přibližuje práci a důležitost technických profesí a produkčních široké veřejnosti i státním subjektům a propaguje je s mottem Ti, co „nejsou“ vidět.

ART GATE je členem ITI


Na konci roku 2021 jsme se stali členy českého střediska ITI - zastřešující platformy českých scénických umění. Náš hlas zde za Platformu ART GATE prosazuje zájmy technických profesí a produkčních v živé kultuře. Díky tomuto členství můžeme přispět do diskuze při jednání s Ministerstvem kultury ČR a dalším státními organizacemi.

Nová publikace Technické dovednosti: SVĚTLO A ZVUK z dílny ART GATE


Produkční skupina ART GATE behind the scenes vydala publikaci Technické dovednosti: SVĚTLO a ZVUK. Publikace shrnuje základní praktické know-how a vědomosti našich kmenových lektorů – Petra Voříška v oblasti světla a Jana Dubna v oblasti zvuku. Reaguje tak i na fakt, že dostupné oborové literatury, zaměřené ryze technicky, je v češtině stále nedostatek. Tímto počinem se snažíme přispět ke vzdělávání technického personálu, především v oblasti základních znalostí zvuku a světla. Publikace vznikla za podpory MK ČR a Magistrátu hlavního města Praha.


Publikaci si můžete přečíst zde.

ART GATE MASTERCLASS: SHANNON HARVEY (USA)


Produkční skupina ART GATE behind the scenes uspořádala MASTERCLASS worskhop se špičkou světové vizuální produkce Shannonem Hareveyem, jedné z klíčových osobností světové vizuální produkce a lektorem na Backstage Academy v Anglii.

Workshop volně navázal na úspěšný masterclass kurz, který ART GATE pořádal v roce 2017. Obsahem workshopu byly 3D pracovní postupy v reálném čase, teorie, 3D kompozice, animace a prostorové integrace.