Vítejte v pohlcujícím světě rozšířené reality, kde se fyzická realita a digitální obsah plynule prolínají a vytvářejí poutavé prostorové příběhy. Tento praktický třídenní workshop, kterým vás bude provázet špička světové virtuální reality Novozélanďan Stuart Foster, je navržen tak, aby účastníci získali základní dovednosti a techniky pro vytváření poutavých zážitků v rozšířené realitě (AR).
Díky workshopu, který je i pro úplné začátečníky, získáte znalosti a nástroje, které vám pomohou odhalit kouzlo kombinace fyzického prostoru a virtuálních objektů s digitálním obsahem a vytvořit zážitky, které překračují tradiční hranice vyprávění příběhů. Na konci tohoto workshopu budou účastníci vybaveni znalostmi a dovednostmi pro vytváření poutavých prostorových vyprávění s pomocí QR kódů. Odejdou s hlubším pochopením pro možnosti prolínání fyzických prostor a objektů s digitálními překryvy a budou mít možnost vyprávět příběhy, které zaujmou a okouzlí publikum novým způsobem.
Připravte se na cestu za vyprávěním v rozšířené realitě, která posune hranice kreativity a představivosti!
Pro koho je kurz určen?
Workshop je vhodný pro studenty a pedagogy technických a uměleckých škol, digitální kreativce, designéry, vypravěče příběhů a všechny, kteří mají zájem prozkoumat potenciál technologie rozšířené reality při vytváření inovativních způsob vyprávění v prostoru.
Předpoklady
Nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti s vývojem virtuální reality. Nicméně pro absolvování kurzu je nutné mít základy některého grafického programu (3D, Adobe…).
Workshop je prezentován v anglickém jazyce.
Co se naučíte?
● Pochopení technologie rozšířené reality a jejího využití při vyprávění příběhů.
● Úvod do používání softwarových nástrojů AR k vytváření prostorových vyprávění.
● Techniky pro navrhování interaktivních a poutavých zážitků pomocí AR.
● Schopnost plynule kombinovat fyzické a digitální prvky v AR vyprávění.
● Znalost aspektů uživatelského prožitku při vyprávění příběhů pomocí QR kódů.
● Dokončit projekt příběhu v AR vytvořený během workshopu.
Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy a Národního plánu obnovy.
Prostorový designer, kurátor, vedoucí lektor na College of Creative Arts na Novém Zélandu. Spolupodílel se na projektrech v Singapuru, Austrálii, Číně, na Tchaj-wanu, Velké Británii, Malajsii, USA, Kanadě, ale i v Evropě.
Stuartovy tvůrčí práce byly prezentovány na mnoha výstavách a festivalech, včetně Light festival v Marina Bay v Singapuru (2012), Pictures in Motion, výstava Zentrum Paul Klee, Bern (2016), Švýcarsko, European Heritage Days, Abbaye de Noirlac, Francie (2016), Pražské Quadriennale, Praha, Česká republika (2019), ‚Astrolabe Whakaterenga‘ Singapur a Národní muzeum v Praze (2020).
1. den worskhopu
10 hodin – 18,hodin: Představení, nastavení softwaru a testování pracovních postupů. Nápady a vývoj konceptu.
2. den worskhopu
10, hodin – 18, hodin: Výroba, uživatelské testování, zpětná vazba, zdokonalování.
3. den worskhopu
10, hodin – 18, hodin: Závěrečné uživatelské testování a ladění, prezentace vytvořených projektů v kavárně Národní technické knihovny.
Přestávka na oběd bude po celou dobu konání kurzu probíhat od 13 do 14 hodin.
Co vás čeká během workshopu?
Praktická cvičení, skupinové diskuze a ukázky pod vedením lektora.
Sdílení nápadů a poznatků, závěrečná prezentace projektů v prostorách foyer Národní technické knihovny.