naše WORKSHOPY

Nabízíme technické workshopy v oblastech světlo, zvuk, video a produkce. Lektory ART GATE jsou profesionálové z oboru s mnohaletými zkušenostmi z praxe. Workshopy jsou zaměřené na praktické dovednosti umělecko-technického personálu. Jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilým.

Aktuální nabídka workshopů

Volná místa
Základní
05. 10. 2024 10:00
06. 10. 2024 18:00
Praha 6
Volná místa
Pokročilý
26. 09. 2024 10:00
27. 09. 2024 18:00
Bánská Bystrica

Nabídka všech poskytovaných kurzů

Pokud máte zájem o uspořádání technického workshopu na klíč, obraťte se na nás. Rádi pro vás akci zrealizujeme na míru.

Základní kurzy

3denní workshop

Cílem workshopu je vzdělávání v této oblasti a získání kompetencí vykonávat danou profesi.
Absolvování tohoto kurzu může uchazečům sloužit jako vhodná motivace pro start jejich kariéry nebo jako šance na druhou kariéru pro stávající pracovníky v kultuře (režie, scénografie, produkce).

2denní workshop

Přes teoretické základy, kde dojde k vymezení role operátora světelného pultu, lighting designera a ostatních umělecko-technických pracovníků na jevišti, se dostaneme k popisu jednotlivých zařízení a rozhraní, které můžeme nazývat světelným pultem. Poté se budeme zabývat řídícími protokoly světelné a efektové techniky a síťováním, až se dostaneme k samotným základním stavebním kamenům pultařiny – patchování, groupování, k tvorbě presetů/palet, k práci s parametry fixtur a s programmerem.

2denní workshop


Workshop je určen pro ty, kteří chtějí začít tvořit video obsah. Kvůli práci potřebují rozumět vzniku videa (např. produkční) nebo už video vytvářejí a potřebují zdokonalit svoje dovednosti. Workshop je také určen pracovníkům, kteří se starají o propagaci, reklamu, PR nebo marketing. Pro studenty, které zajímá video a vůbec pro všechny, kteří chtějí ve virtuálním prostoru vytvářet video obsah, který přitáhne pozornost.

2denní workshop

Laser jako světelný zdroj nabízí unikátní vlastnosti a rozšiřuje možnosti uměleckého vyjádření. Účastníci workshopu objeví široký potenciál laseru v jevištní technologii – laserový projektor není pouze intenzivním zdrojem světla, ale umožňuje i promítání grafických obsahů, animací a vizualizací zvuku či hudby. A to vše si prakticky ukážeme díky laserovému ILDA projektoru za odborného vedení Davida Vrbíka.

Kurzy pro pokročilé

2denní workshop

Workshop se zaměřuje na prohloubení stávajících dovedností při práci se zvukem. Uchazeči se seznámí s ovládáním mixážního a monitorového pultu, vylepší své schopnosti zacházení s mikrofonem a naučí se, jak nejlépe techniku rozmístit na pódiu. Tento kurz je ryze praktický – po celou dobu workshopu je účastníků k dispozici živá kapela. Z hlediska teorie jsou diskutovanými tématy otázky týkající se živého zvučení.

2denní workshop

Účastníkům kurzu rozšíří znalosti v oblasti světelného designu ovládacích a informačních systémů osvětlovací techniky – pulty, data, užívání MovingLights a Led reflektorů. Pro účast na kurzu je nutná základní znalost světelné techniky. Jde o kurz pro mírně pokročilé. Kurz není určen těm, kteří s technikou pracují na denní bázi a považují se za velmi pokročilé či experty.

2denní workshop

Tento workshop staví na obecných základních „pultařských“ znalostech. Dva zkušení lektoři vás provedou komplexním procesem organizace a odbavování složitější světelné show. Workshop je určen těm, kteří mají zájem o problematiku jevištního osvětlovačství a mají za sebou odsvíceno několik různých akcí. Pokud potřebujete zlepšit a také utříbit vaše pokročilé znalosti, je kurz určen právě vám.

2denní workshop

Workshop se zaměřuje především na kreativní aspekty střihu a na práci s trikovým a animačním programem Adobe After Effects. Absolvent tohoto workshopu bude schopen tvorby velmi kvalitních a propracovaných videí, avšak při minimálních nákladech, což je pro 90 procent organizací nezávislé kulturní scény naprosto klíčové.

Nevíte, který kurz je pro vás vhodný? Rádi vám s výběrem pomůžeme!