Základy laserové technologie s Davidem Vrbíkem

Již proběhlo
09. 04. 2024 10:00
10. 04. 2024 18:00
Praha
800

DALŠÍ INFORMACE

Úroveň:
Základní
Lektoři:
Host
Místo:
Praha 6, Institut intermédií, ČVUT, Technická 2
Počet míst:
10
Jazyk:
Čeština
Věkový limit:
od 18 let

POPIS WORKSHOPU

Laser jako světelný zdroj nabízí unikátní vlastnosti a rozšiřuje možnosti uměleckého vyjádření. Účastníci workshopu objeví široký potenciál laseru v jevištní technologii – laserový projektor není pouze intenzivním zdrojem světla, ale umožňuje i promítání grafických obsahů, animací a vizualizací zvuku či hudby. A to vše si prakticky ukážeme díky laserovému ILDA projektoru za odborného vedení Davida Vrbíka.

Lasery zároveň přináší řadu specifických výzev. Do velké míry se práce s ním totiž liší od používání běžných grafických programů. Navíc vyžaduje dodržování bezpečnostních opatření. I na to se během kurzu zaměříme.

Tento pilotní workshop otevíráme co nejširšímu publiku a může posloužit jako inspirace pro light designéry, scénografy, vizuální umělce či hudebníky. Náš workshop je určen pro všechny, kteří mají chuť se seznámit s touto fascinující technologií. K účasti na workshopu není zapotřebí žádné speciální vybavení ani předchozí zkušenosti s lasery. Během kurzu se naučíte nejen základy práce s laserem, ale i pokročilé systémy synchronizace s další technikou.

Přijďte objevit nové možnosti v jevištní technologii!

Jedná se o pilotní workshop za speciální sníženou cenu 800 Kč.

ORIENTAČNÍ HARMONOGRAM

9. 4. 2024 10:00–12:00 Teoretická část

V teoretické části workshopu se účastníci detailně seznámí s technologickými principy a bezpečnostními opatřeními. Prozkoumáme historii, významné osobnosti a nejnovější trendy v oblasti laserového umění (např. představení novinek z Frankfurtu).

9. 4. 2024 13:00–17:00 Hardware a software

V další části workshopu budou účastníci seznámeni s ukázkami významných laserových děl a získají přehled o umělcích působících v oblasti laserového umění.

Dále se budeme detailně zabývat hardwarem a softwarem pro práci s laserovými projekcemi, včetně platforem jako Pangolin, Moncha, KVANT, ABLETON LIVE a dalšími.

10. 4. 2024 10:00–18:00 Praktická část

V praktické části workshopu budou mít účastníci možnost sami vyzkoušet práci s laserovou technologií – jak standardními postupy, tak i skrze unikátní technická řešení a propojení.

V této části budeme spolupracovat se speciálními hosty.

 

Projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR.

Chcete mít příště náskok?

Nechte nám tu svůj email nebo sledujte naše sítě!