Programování osvětlovacích pultů pro začátečníky

Již proběhlo
14. 10. 2023 10:00
15. 10. 2023 18:00
Praha
3400

DALŠÍ INFORMACE

Úroveň:
Základní
Lektoři:
Jan Tranta
Místo:
Praha 6, Institut intermedií FEL ČVUT, Technická 2
Počet míst:
10
Jazyk:
Čeština
Věkový limit:
od 18 let

POPIS WORKSHOPU

Tento workshop se věnuje základům světelné „pultařiny.“ Dva zkušení lektoř vás provedou komplexním procesem přípravy a naprogramování jednoduché světelné produkce. Workshop je určen těm, kteří mají zájem o problematiku jevištního osvětlovačství, avšak nemají za sebou nic odsvíceno. Pokud tedy máte odsezeno za pultem více jak 10 akcí, zvolte raději kurz pro pokročilé.

Přes teoretické základy, kde dojde k vymezení role operátora světelného pultu, lighting designera a ostatních umělecko-technických pracovníků na jevišti, se dostaneme k popisu jednotlivých zařízení a rozhraní, které můžeme nazývat světelným pultem. Poté se budeme zabývat řídícími protokoly světelné a efektové techniky a síťováním, až se dostaneme k samotným základním stavebním kamenům pultařiny – patchování, groupování, k tvorbě presetů/palet, k práci s parametry fixtur a s programmerem.

Dovednosti budeme trénovat na platformách značek Obsidian Onyx a Netron. Na místě budou k dispozici pulty NX 2 pro každou dvojici. Všichni si tak užijí praktickou programovací činnost. To, že nám světelný setup funguje si ověříme fyzicky na zapojených profesionálních svítidlech, LED barech a PARech, či pohyblivých hlavách Elation.

 

ORIENTAČNÍ HARMONOGRAM

sobota

10:00 – 13:30 teoretická příprava, diskuse o osvětlovačských profesích, seznámení s technikou, síťování

13:30 – 18:00 setup pultů a světel, patch, 2D plan, adresování, groupování

neděle

10:00 – 13:30 presetování, efekty, playbacky, divadelní cuelist vs. koncertní playback

14:30 – 17:00 pokračování s playbacky

17:00 – 18:00 balení a evaluace

Chcete mít příště náskok?

Nechte nám tu svůj email nebo sledujte naše sítě!