ZÁKLADY LASEROVÉ TECHNOLOGIE

Laserové technologie

VOLNÁ MÍSTA

05. 10. 2024 10:00
06. 10. 2024 18:00
Praha 6
2850

DALŠÍ INFORMACE

Úroveň:
Základní
Lektoři:
David Vrbík
Místo:
Praha 6, Institut intermédií, ČVUT, Technická 2
Počet míst:
10
Jazyk:
Čeština
Věkový limit:
od 18 let

POPIS WORKSHOPU

Laser jako světelný zdroj nabízí unikátní vlastnosti a rozšiřuje možnosti uměleckého vyjádření. Účastníci workshopu objeví široký potenciál laseru v jevištní technologii – laserový projektor není pouze intenzivním zdrojem světla, ale umožňuje i promítání grafických obsahů, animací a vizualizací zvuku či hudby. A to vše si prakticky ukážeme díky laserovému ILDA projektoru za odborného vedení Davida Vrbíka.

Lasery zároveň přináší řadu specifických výzev. Do velké míry se práce s ním totiž liší od používání běžných grafických programů. Navíc vyžaduje dodržování bezpečnostních opatření. I na to se během kurzu zaměříme.

Náš workshop je určen pro všechny, kteří mají chuť se seznámit s touto fascinující technologií. K účasti na workshopu není zapotřebí žádné speciální vybavení ani předchozí zkušenosti s lasery. Během kurzu se naučíte nejen základy práce s laserem, ale i pokročilé systémy synchronizace s další technikou.

ORIENTAČNÍ HARMONOGRAM

DEN 1

  • Teoretická část – V teoretické části workshopu se účastníci detailně seznámí s technologickými principy a bezpečnostními opatřeními. Prozkoumáme historii, významné osobnosti a nejnovější trendy v oblasti laserového umění.
  • Hardware a software – V další části workshopu budou účastníci seznámeni s ukázkami významných laserových děl a získají přehled o umělcích působících v oblasti laserového umění. Dále se budeme detailně zabývat hardwarem a softwarem pro práci s laserovými projekcemi, včetně platforem jako Pangolin, Moncha, KVANT, ABLETON LIVE a dalšími.

DEN 2

  • Praktická část – V praktické části workshopu budou mít účastníci možnost sami vyzkoušet práci s laserovou technologií – jak standardními postupy, tak i skrze unikátní technická řešení a propojení.

Potřebujete poradit ohledně kurzu?

Ozvěte se nám!

Přihlášení na workshop