Základy STŘIHU VIDEA

Video je dnes hlavní formou komunikace. Je tahákem v propagaci nejrůznějších produktů, umění, sportu, vzdělávání či jakéhokoliv dalšího druhu lidského počínání. Pokud je video dobré mluví samo za sebe, sděluje ve zkratce, o co nám jde. Pokud chcete být vidět, musíte rozumět základům jeho vzniku tak, abyste ve vlastní praxi mohli sami produkovat formálně kvalitní obsah, který zaujme a vystoupí z moře obsahu v online prostoru.

Workshop je určen pro ty, kteří chtějí začít tvořit video obsah. Kvůli práci potřebují rozumět vzniku videa (např. produkční) nebo už video vytvářejí a potřebují zdokonalit svoje dovednosti. Workshop je také určen pracovníkům, kteří se starají o propagaci, reklamu, PR nebo marketing. Pro studenty, které zajímá video a vůbec pro všechny, kteří chtějí ve virtuálním prostoru vytvářet video obsah, který přitáhne pozornost.

Během dvoudenního workshopu vás společně s lektorem Jiřím Šimkem provedeme praxí základů střihu videa v programu DaVinci Resolve. Program je zdarma k dispozici. Dozvíte se, jak zpracovávat různorodý video materiál od myšlenky až po finální tvar. Míra kreativity, kterou poté použijete k dosažení vašich představ, je na vás.

Jiří Šimek je herec a divadelník. Má několikaleté zkušenosti s produkcí online obsahu pro divadelní soubor Ufftenživot, Studio ALTA, Novou síť a je také autorem kampaně „Ti, co nejsou vidět“ pro naši produkční skupinu ART GATE.

Přibližný časový harmonogram

DEN 1

  • Základy softwaru a ovládání programu střihu
  • První den je věnovaný technické části procesu a základu ovládání software.

DEN 2

  • Druhý den je věnovaný kreativitě a samotnému střihu.

Lektor

Picture of Jiří Šimek

Jiří Šimek

Jiří Šimek je absolventem katedry Alternativního a loutkového divadla v atelieru herectví u Petry Tejnorové na pražské DAMU.

Více informací o Jiřím

Aktuálně vypsané termíny

Již proběhlo

Již proběhlo
Základní
09. 12. 2023 10:00
10. 12. 2023 17:00
Praha
Již proběhlo
Základní
20. 05. 2023 10:00
21. 05. 2023 17:00
Praha 6
Již proběhlo
Základní
12. 06. 2021 10:00
13. 06. 2021 18:00
Praha