PROGRAMOVÁNÍ OSVĚTLOVACÍCH PULTŮ - základ

Tento workshop se věnuje základům světelné „pultařiny.“ Dva zkušení lektoř vás provedou komplexním procesem přípravy a naprogramování jednoduché světelné produkce. Workshop je určen těm, kteří mají zájem o problematiku jevištního osvětlovačství, avšak nemají za sebou nic odsvíceno. Pokud tedy máte odsezeno za pultem více jak 10 akcí, zvolte raději kurz pro pokročilé.

Přes teoretické základy, kde dojde k vymezení role operátora světelného pultu, lighting designera a ostatních umělecko-technických pracovníků na jevišti, se dostaneme k popisu jednotlivých zařízení a rozhraní, které můžeme nazývat světelným pultem. Poté se budeme zabývat řídícími protokoly světelné a efektové techniky a síťováním, až se dostaneme k samotným základním stavebním kamenům pultařiny – patchování, groupování, k tvorbě presetů/palet, k práci s parametry fixtur a s programmerem.

Dovednosti budeme trénovat na platformách značek Obsidian Onyx a Netron. Na místě budou k dispozici pulty NX 2 pro každou dvojici. Všichni si tak užijí praktickou programovací činnost. To, že nám světelný setup funguje si ověříme fyzicky na zapojených profesionálních svítidlech, LED barech a PARech, či pohyblivých hlavách Elation.

Přibližný časový harmonogram

DEN 1

  • teoretická příprava, diskuse o osvětlovačských profesích, seznámení s technikou, síťování
  • setup pultů a světel, patch, 2D plan, adresování, groupování

DEN 2

  • presetování, efekty, playbacky, divadelní cuelist vs. koncertní playback
  • balení a evaluace

Lektoři

Picture of Petr Voříšek

Petr Voříšek

Petr Voříšek je respektovanou osobností v oblasti českého divadelního svícení a mnohými je považován za patrona českých divadelních osvětlovačů.

Více informací o Petrovi
Picture of Jan Tranta

Jan Tranta

Na poli scénických technologií se pohybuje od roku 2008. Od roku 2011 spolupracuje s firmou WD Lux, nejprve pod vedením světelného designéra Daniela Tesaře jako obchodní zástupce a manažer a posléze jako všestranný audiovizuální technik.

Více informací o Janovi

Aktuálně vypsané termíny

V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny. Sledujete naše sociální sítě.

Již proběhlo

Již proběhlo
Základní
08. 02. 2024 10:00
09. 02. 2024 18:00
Plzeň
Již proběhlo
Základní
14. 10. 2023 10:00
15. 10. 2023 18:00
Praha