ZÁKLADY LASEROVÉ technologie

Laser jako světelný zdroj nabízí unikátní vlastnosti a rozšiřuje možnosti uměleckého vyjádření. Účastníci workshopu objeví široký potenciál laseru v jevištní technologii – laserový projektor není pouze intenzivním zdrojem světla, ale umožňuje i promítání grafických obsahů, animací a vizualizací zvuku či hudby. A to vše si prakticky ukážeme díky laserovému ILDA projektoru za odborného vedení Davida Vrbíka.

Lasery zároveň přináší řadu specifických výzev. Do velké míry se práce s ním totiž liší od používání běžných grafických programů. Navíc vyžaduje dodržování bezpečnostních opatření. I na to se během kurzu zaměříme.

Náš workshop je určen pro všechny, kteří mají chuť se seznámit s touto fascinující technologií. K účasti na workshopu není zapotřebí žádné speciální vybavení ani předchozí zkušenosti s lasery. Během kurzu se naučíte nejen základy práce s laserem, ale i pokročilé systémy synchronizace s další technikou.

Přibližný časový harmonogram

DEN 1

  • Teoretická část – V teoretické části workshopu se účastníci detailně seznámí s technologickými principy a bezpečnostními opatřeními. Prozkoumáme historii, významné osobnosti a nejnovější trendy v oblasti laserového umění.
  • Hardware a software – V další části workshopu budou účastníci seznámeni s ukázkami významných laserových děl a získají přehled o umělcích působících v oblasti laserového umění. Dále se budeme detailně zabývat hardwarem a softwarem pro práci s laserovými projekcemi, včetně platforem jako Pangolin, Moncha, KVANT, ABLETON LIVE a dalšími.

DEN 2

  • Praktická část – V praktické části workshopu budou mít účastníci možnost sami vyzkoušet práci s laserovou technologií – jak standardními postupy, tak i skrze unikátní technická řešení a propojení.

Lektoři

Picture of David Vrbík

David Vrbík

David Vrbík má dlouholeté zkušenosti s propojováním současných technologií a uměleckých složek. Je zakladajícím členem TOW tanečního souboru, který ...

Více informací o Davidovi

Aktuálně vypsané termíny

Volná místa
Základní
21. 09. 2024 10:00
22. 09. 2024 18:00
Praha 6

Již proběhlo

Již proběhlo
Základní
09. 04. 2024 10:00
10. 04. 2024 18:00
Praha